HİKAYEMİZ

Bizim hikayemiz Türkiye’nin büyüme hikayesidir…

Şeref Sürmen,  iş hayatına atıldığı andan itibaren ülkemizin gelişmesi için birçok ilke imza attı. Türkiye'nin yiden yapılanmasında önemli sektörlerde faaliyet gösterdi. Ankara Sanayi Odası’nın ilk kurucu üyelerinden oldu.

Babasından bayrağı devir alan ve iş hayatındaki başarılarıyla vergi rekortmenleri arasına giren Suat Sürmen, 1988 yılında Hasan Malik Keçecioğlu ile birlikte Nokta Yatırım Holding’i kurdu. Nokta Yatırım Holding, ülkemizin güçlü bir ekonomiye sahip olması için ihracatın önemine inandı. Bu amaçla kendisine koyduğu hedef doğrultusunda 1994 yılına kadar ülkemizin önemli gıda ihracatçılarından biri haline geldi.

Ülkenin ihtiyaçlarını ön planda tutan Nokta Yatırım, gelişmemizde, büyümemizde ve refah seviyemizin artmasında en önemli kriter olarak gördüğü ucuz temiz enerjinin ülkeye kazandırılması için elzem olan Yenilenebilir Enerji alanındaki yatırımlarına başladı. Sahibi yada hissedarı olduğu 160 MW kurulu gücündeki işletmedeki tesisleri 350 MW kurulu gücündeki geliştirme aşamasındaki depolamalı tesisi ile Türkiye Enerji sektörünün önemli oyuncuları arasına girdi. 

Romanya'da satın aldığı Avrupa'nın en büyük gübre fabrikası ve limanı ile Ülkemize yeni kaynaklar sağladı.

Türkiye'nin Gayrimenkul sektöründeki ihtiyaçlarını karşılayabilmek için sahip olduğu arazileri ekonomiye kazandırdı ve kazandırmaya devam etmektedir. Hayata kazandırdığı bir çok yapı bugün bir çok sanayi, teknoloji, yapı ve gıda şirketine ev sahipliği yapmaktadır. 

Kimya ve gübre sektöründeki kazandığı tecrübeyi değerlendirmek için Amerika Birleşik Devletlerinde gübre sektöründe yaklaşık 2000 çalışanı ile faaliyet gösterecek bir sanayi tesisi kurmak için çalışmalarına başlamıştır.